Farkındalık Karşınıza Çıkan Fırsatları Görmenizi Sağlar!

Pencerenize konan kırlangıçları fark etmeniz dileğiyle…

Hem kariyer hem de sosyal yaşamınızda emin olun karşınıza pek çok fırsat çıkıyor. Kimi zaman onlara hazırlıksız yakalanıp farkına varamıyorsunuz, kimi zaman da göremiyorsunuz. İşte durum böyle olduğunda da kendinize türlü sıfatlar yakıştırmayı tercih ediyorsunuz. Bunu yapmaktan vazgeçin! Farkındalık size gelen iyi şeyleri fark etmenizi sağlar. Hayata, olaylara, insanlara ve canlılara bakış açınızı değiştirin. Alışkanlıklarınızdan artık vedalaşmanız gerekenlerle vedalaşın. Farkındalık, hayat ve kariyer yolculuğunuzda size eşlik edebilecek olanlara yer açın…

Pencerenize konan kırlangıçları fark etmeniz dileğiyle…

 

Kırlangıçla Adamın Hikayesi

 

Bir gün, bir kırlangıç bir adama aşık olmuş ve adamın penceresine konarak ona demiş ki:

“Seni çok seviyorum, lütfen pencereyi aç ve beni içeri al. Birlikte yaşayalım.”

Adam da:

“Olmaz seni içeri alamam. Sen bir kuşsun, bir kuş hiçbir adama aşık olur mu?”

Bir süre geçtikten sonra kırlangıç tekrar geri gelmiş ve demiş ki:

Lütfen pencereyi aç ve beni al içeri. Sana hem dost hem arkadaş olurum canın da sıkılmaz, birlikte yaşarız” demiş.

Adam ise:

“Olmaz, içeri alamam. Git hadi” demiş.

Bir zaman sonra artık sonbahar yaklaşmış ve havalar soğumaya başlamış. Kırlangıç da son kez adamın penceresinin önüne gelerek, tekrar demiş ki:

“İçeri al beni lütfen. Artık havalar soğumaya başladı, dışarıda kalmam mümkün değil ben sadece sıcak havada yaşabilirim. Eğer beni içeri almazsan, sıcak ülkelere gitmem gerekir. Beni içeri al ki burada kalabileyim, birlikte yaşayalım. Seni neşelendirip, sana arkadaşlık ederim. Sen de benim gibi yalnız birisin, birbirimize yarenlik ederiz.

Adam sinirli bir şekilde:

“Git başımdan derhal! Yalnız kalırım ben” diyerek kırlangıcı camın önünden kovmuş.

Kırlangıç tabii ki üzgün bir şekilde uçarak oradan uzaklaşmış ve başka bir sıcak ülkeye gitmiş.

Hayat bazı fırsatları size sunar, belki de hayatınız boyunca bir kez elinize geçecek…

 

Kırlangıç gittikten sonra adam:

“Ben ne kadar aptal ve akılsız bir adamım. Neden kırlangıçla birlikte yaşamayı kabul etmedim ki? Birlikte yaşardık, ne güzel olurdu” demiş ve çok pişman olmuş. Ama ne fayda, iş işten geçmiş bir kere. Sonra da kendi kendine:

“Hava sıcak olduğunda nasıl olsa kırlangıç tekrar geri gelir, o zaman onu içeri alırım beraber mutlu bir hayat süreriz” diye düşünmüş.

Havalar ısınmaya başladığında adam penceresini açık bırakmaya başlamış ve beklemiş. Yaz gelince kırlangıçlar da birer birer gelmeye başlamışlar. Adam ne kadar beklese de onun penceresine gelip konan kırlangıç bir türlü gelmemiş. Yaz boyunca adam penceresini hiç kapatmamış ve hep beklemiş kırlangıcın gelmesi için. Fakat kırlangıç hiç gelmemiş. Adam gelen diğer kırlangıçlara sormaya başlamış, ancak kırlangıçlardan hiçbiri onun kırlangıcını görmemiş.

En sonunda adam, bilge bir kişiye gitmeye karar vermiş. Ona danışmak ve ondan bilgi almak istemiş. Gitmiş bilge kişiye, durumu da anlatmış.

Bilge kişinin cevabı ise:

Kırlangıçların ömrü altı aydır” olmuş.

Hayat bazı fırsatları size sunar, belki de hayatınız boyunca bir kez elinize geçecek. Onları fark etmez ve değerlendirmezseniz uçup giderler. Bazı insanlar için de aynısı geçerlidir; bir kez karşınıza çıkar, onların farkına varmazsanız, değerinin farkına varmazsanız onlar da uçup gider. Bir daha da geri gelmezler. Hayatınızda; kariyer alanında ve sosyal alanlarda karşınıza çıkan fırsatların farkında olun!

 

“Artık bende doğru kararı vermek istiyorum” dediğinizde farkındalık seansı için iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.